Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe
 


R.M.S. Titanic

1912.április 10-én déli 12:00-kor a Titanic kifutott a Southamptoni kikötőből,hogy átszelje az Atlanti-óceánt mindössze egy hét alatt. 1912.április 14-én este 11:40 perckor jéghegynek ütközött,majd hajnali 02:20-kor kettétörve végleg elmerült. A hajón mindössze 20 mentőcsónak volt 1175 ember részére,ami igen csak kevésnek bizonyult 2200 ember számára. Sajnos azonban csak az utasok felének jutott hely.  Ez volt minden idők legnagyobb hajószerencsétlensége. 73évvel később 1985.szeptember 1-én Dr. Róbert Ballard amerikai óceanográfus és csapata meg találta a Titanicot 4000 méter mélységben. Később tárgyakat is hoztam fel a mélyből köztük evőeszközöket,tányérokat,utasok személyes tárgyait. A leleteket(amik igen csak jó állapotban voltak) meg vizsgálták és mindegyiket külön helyezték el,hogy ne sérüljenek meg. Később a tárgyakat,hajódarabokat számos kiállításon helyezték el. A tárgyak 73 év múltán is remek állapotban vannak. A Titanic Budapestre is el látogatott 2007. február 1-től 2007. szeptember 1-ig volt látható a Millenáris Park Fogadójában.

 

Titanicaz álmok hajója

 

Tervek: A hajó terveit Thomas Andrews készítette a White Star Line megbízásából. Az építés 1909. március 31-én kezdődött, és két évig tartott. 

Hosszúság:885,82677 láb: 270 m.

Magasság: gerinctől vízvonalig:31.16798 Láb: 9.5 m,vízvonaltól csónakfedélzetig:60,69554 Láb:18,5 m. ,csónakfedélzettől a négy óriás kémény tetejéig:78,74016 Láb: 24 m.

Szélesség:98,4252 Láb: 30 m.

Hajócsavarok: 2 db. három ágú szélső(29,52756 Láb) 9 m. átmőjű és 1 db. négy ágú középső(22,96588 Láb) 7m. átmérőjű.  A hajócsavarok egyenként 98 tonna súlyúak voltak és bronzkól készültek.

Hajótest: A hajótestet alkotó acéllapok 9 m(29,52756 Láb)-10 m(32,8084 Láb) hosszúak voltak. Acéllapok száma: 2000 db, 2,5 cm vastagsággal.

Csak a hajótest súlya volt 26 tonna.

Fedélzetek száma: 8

Szegecsek száma: 3000.000(egyenként 9-10 cm. hosszúak)

Hajó tömege: 46,328 BRT(bruttóregisztertonna)

Vízkiszorítás: 66,000 tonna

 

Erőforrás

 

-kettő sorban három emelet magas és négy bérháznyi szélességű kolosszális gőzgép

-5,2 m. átmérőlyű gőzkazánok (29 db.)

-159 vízforraló

-Kormánylapát anyaga: acélötvözet

Kémények: 4 db. (első három a kazánok által kibocsátott füst elvezetésére szolgált),az utolsó negyedik a hajó stabilabbá tételének megőrzésére és a hajó látványossága végett szerelték fel.

Folyosók összesített hosszúsága: 7 km.

Mentőcsónakok száma: 20 (ebből négy összecsukható) .

 

A vízzáró rekeszek az alábbi rajzon megtekinthetők függőleges,vastagon húzott vonalkákkal.

 

 

                     Tat rész                                                                                                                                                          Orr rész

 

Felső kép: (bal oldal):A Titanic tat része.

Felső kép: (jobb oldal): A Titanic orr része.

Felső kép: (fenti kép): A Titanic jobb oldala.

Felsö kép: (lenti kép): A Titanic felülnézetből.

 

 

 

A kettétörést is bemutató

animáció a süllyedésről.

 

Magyar személyek

Legendák,vagy vitatható információk.

 Több forrásban is szerepel,hogy a Titanic fedélzetén magyarok is voltak. Például a tragédiát túlélő Reischl Mátyás ,az egyik első osztályú éttere magyar pincére. Azonban Reischl Mázyás neve ne szerepel sem az üzletszerűen működő éttermek alkalmazottainak sem a hajó kiszolgáló személyzetének listáján.

 Reischl Mátyáshoz hasonlóan kétséges,hogy a megmenekültként feltüntetett,soproni származású Hoffer Lujza valamint a szintén megmenekültnek jelölt,harmadosztályon utazó Kisik Antal és felesége,továbbá a tengerbe fulladt Kisik Vince és a tizennyolc éves Kisik Mária valóban a hajón tartózkodtak-e. 

 

Íme a teljes utaslista

Allen, Miss Elisabeth Walton 
Allison, Mr. Hudson Joshua Creighton 
Allison, Mrs. Hudson Joshua Creighton
(nee Bessie Waldo Daniels) 
and Maid (Miss Sarah Daniels) 
Allison, Miss Helen Loraine 
Allison, Master Hudson Trevor 
and Nurse (Miss Alice Mary Cleaver) 

Anderson, Mr. Harry 
Andrews, Miss Kornelia Theodosia 
Andrews, Mr. Thomas 
Appleton, Mrs. Edward Dale
(nee Charlotte Lamson)
 
Artagaveytia, Mr. Ramon 
Astor, Col. John Jacob 
and Manservant (Victor Robbins) 
Astor, Mrs. John Jacob
(nee Madeleine Talmadge Force) 
and Maid (Miss Rosalie Bidois)
 
Aubert, Mrs. N. (Leontine Pauline) 
and Maid (Miss Emma Sagesser) 
Barkworth, Mr. Algernon H. 
Baumann, Mr. John D. 
Baxter, Mrs. James
(nee Helene DeLaudeniere Chaput) 

Baxter, Mr. Quigg Edmond 
Beattie, Mr. Thomson 
Beckwith, Mr. Richard Leonard 
Beckwith, Mrs. Richard Leonard
(nee Sallie Monypeny) 
Behr, Mr. Karl Howell
 
Birnbaum, Mr. Jakob 
Bishop, Mr. Dickinson H. 
Bishop, Mrs. Dickinson H.
(nee Helen Margaret Walton)
 
Blackwell, Mr. Stephen Weart 
Blank, Mr. Henry 
Bonnell, Miss Caroline 
Bonnell, Miss Elizabeth (Lily)
 
Borebank, Mr. John James 
Bowen, Miss Grace Scott 
Bowerman, Miss Elsie E. 
Brady, Mr. John Bertram 
Brandeis, Mr. Emil 
Brayton (Bradley), Mr. George 
Brown, Mrs. James Joseph
(nee Margaret Tobin, known today as "Molly" Brown) 
Brown, Mrs. John Murray 
(nee Caroline Lane Lamson) 

Bucknell, Mrs. William Robert
(nee Emma Eliza Ward) 
and Maid (Miss Albina Bazzani) 

, Major Archibald Willingham 
Calderhead, Mr. Edward Pennington 
Candee, Mrs. Edward
(nee Helen Churchill Hungerford) 

Cardeza, Mrs. James Warburton Martinez
(nee Charlotte Wardle Drake)
 
and Maid (Miss Anna Ward) 
Cardeza, Mr. Thomas Drake Martinez 
and Manservant (Gustave Lesneur) 
Carlsson, Mr. Frans Olof 
Carrau, Mr. Francisco M. 
Carrau, Mr. Jose Pedro 
Carter, Mr. William Ernest 
Carter, Mrs. William Ernest
(nee Lucile Polk)
 
and Maid (Miss Augusta Serepeca) 
Carter, Miss Lucile Polk 
Carter, Master William Thornton II 
and Manservant (Alexander Cairns) 
Case, Mr. Howard Brown 
Cassebeer, Mrs. Henry Arthur Jr. 
(nee Genevieve Fosdick)
 
Cavendish, Mr. Tyrell William 
Cavendish, Mrs. Tyrell William
(nee Julia Florence Siegel) 
and Maid (Miss Nellie Barber)
 
Chaffee, Mr. Herbert Fuller 
Chaffee, Mrs. Herbert Fuller
(nee Carrie Toogood)
 
Chambers, Mr. Norman Campbell 
Chambers, Mrs. Norman Campbell
(nee Bertha Griggs) 
Cherry, Miss Gladys 
Chevre, Mr. Paul Romaine 
Chibnall, Mrs. Arthur
(nee Edith Martha Bowerman Barber)
 
Chisholm, Mr. Roderick Robert 
Clark, Mr. Walter Miller 
Clark, Mrs. Walter Miller
(nee Virginia McDowell)
 
Clifford, Mr. George Quincy 
Colley, Mr. Edward Pomeroy 
Compton, Mrs. Alexander Taylor 
(nee Mary Eliza Ingersoll)
 
Compton, Miss Sara Rebecca 
Compton, Mr. Alexander Taylor Jr. 
Cornell, Mrs. Robert Clifford
(nee Malvina Helen Lamson)
 
Crafton, Mr. John Bertram 
Crosby, Capt. Edward Gifford 
Crosby, Mrs. Edward Gifford
(nee Catherine Elizabeth Halstead) 

Crosby, Miss Harriet R. 
Cumings, Mr. John Bradley 
Cumings, Mrs. John Bradley
(nee Florence Briggs Thayer) 

Daly, Mr. Peter Denis 
Daniel, Mr. Robert Williams 
Davidson, Mr. Thornton 
Davidson, Mrs. Thornton
(nee Orian Hays)
 
de Villiers, Mrs. Berthe Antonine (Mayne) 
, Mr. Albert Adrian 
, Mrs. Albert Adrian 
(nee Vera Gillespie) 
Dodge, Dr. Washington 
Dodge, Mrs. Washington
(nee Ruth Vidaver) 
Dodge, Master Washington 
Douglas, Mrs. Frederick Charles
(nee Mary-Helene "Suzette" Baxter)

Douglas, Mr. Walter Donald 
Douglas, Mrs. Walter Donald
(nee Mahala Dutton) 

and Maid (Miss Bertha LeRoy) 
Dulles, Mr. William Crothers 
Earnshaw, Mrs. Boulton
(nee Olive Potter) 

Endres, Miss Caroline Louise 
Eustis, Miss Elizabeth Mussey 
Evans, Miss Edith Corse 
Flegenheim, Mrs. Alfred
(nee Antoinette) 
Flynn, Mr. John Irwin 

Foreman, Mr. Benjamin Laventall 
Fortune, Mr. Mark 
Fortune, Mrs. Mark
(nee Mary McDougald) 
Fortune, Miss Alice Elizabeth 
Fortune, Miss Ethel Flora 
Fortune, Miss Mabel 

Fortune, Mr. Charles Alexander 
Franklin, Mr. Thomas Parnham 
Frauenthal, Dr. Henry William 
Frauenthal, Mrs. Henry William
(nee Clara Heinsheimer) 
Frauenthal, Mr. Isaac Gerald 
Frolicher, Miss Hedwig Marguerite 
Frolicher-Stehli, Mr. Maxmillian Josef 
Frolicher-Stehli, Mrs. Maxmillian Josef
(nee Margrit Emerentia Stehli) 

Futrelle, Mr. Jacques 
Futrelle, Mrs. Jacques
(nee May Peel) 

Gee, Mr. Arthur H. 
Gibson, Miss Dorothy 
Gibson, Mrs. Leonard

(nee Pauline C. Boeson) 
Goldenberg, Mr. Samuel L. 
Goldenberg, Mrs. Samuel L.
(nee Edwiga "Ella" Grabokska) 

Goldschmidt, Mr. George B. 
Gordon, Sir Cosmo Duff 
Gordon, Lady Lucile Duff 
and Maid (Miss Laura Mabel Francatelli) 
Gracie, Colonel Archibald IV 

Graham, Mr. George Edward 
Graham, Mrs. William Thompson
(nee Edith Junkins) 
Graham, Miss Margaret 
Greenfield, Mrs. Leo David
(nee Blanche Strouse) 
Greenfield, Mr. William Bertram 

Guggenheim, Mr. Benjamin 
and Manservant (Victor Giglio) 
Harder, Mr. George Achilles 
Harder, Mrs. George Achilles
(nee Dorothy Annan) 
Harper, Mr. Henry Sleeper 
and Manservant (Hamad Hassab) 
Harper, Mrs. Henry Sleeper 
(nee Myra Haxtun) 

Harris, Mr. Henry Birkhardt 
Harris, Mrs. Henry Birkhardt
(nee Irene "Rene" Wallach) 

Harrison, Mr. William Henry 
Haven (Homer), Mr. Harry 
Hawksford, Mr. Walter James 

Hays, Mr. Charles Melville 
Hays, Mrs. Charles Melville
(nee Clara Jennings Gregg) 

and Maid (Miss Anne Perreault) 
Hays, Miss Margaret Bechstein 
Head, Mr. Christopher 
Hilliard, Mr. Herbert Henry 
Hipkins, Mr. William Edward 
Hippach, Mrs. Louis Albert
(nee Ida Sophia Fischer) 
Hippach, Miss Jean Gertrude 
Hogeboom, Mrs. John C.
(nee Anna Andrews) 

Holverson, Mr. Alexander Oskar 
Holverson, Mrs. Alexander Oskar
(nee Mary Aline Towner) 

Hoyt, Mr. Frederick Maxfield 
Hoyt, Mrs. Frederick Maxfield
(nee Jane Ann Forby) 

Hoyt, Mr. William Fisher 
Isham, Miss Ann Eliza 
Ismay, Mr. Joseph Bruce 
and Manservant (John Richard Fry) 
Jones, Mr. Charles Cresson 
Julian, Mr. Henry Forbes 
Kent, Mr. Edward Austin 
Kenyon, Mr. Frederick R. 
Kenyon, Mrs. Frederick R.
(nee Marion Stauffer) 
Kimball, Mr. Edwin Nelson Jr. 
Kimball, Mrs. Edwin Nelson Jr. 
(nee Gertrude Parsons) 

Klaber, Mr. Herman
Leader, Dr. Alice Farnham 
Lewy, Mr. Erwin G. 
Lindeberg-Lind, Mr. Erik Gustaf
(booked as Lingrey, Mr. Edward) 
Lindstrom, Mrs. Carl Johan
(nee Sigrid Posse) 
Lines, Mrs. Ernest H.
(nee Elizabeth Lindsey James) 
Lines, Miss Mary Conover 

Long, Mr. Milton Clyde 
Longley, Miss Gretchen Fiske 
Loring, Mr. Joseph Holland 
Madill, Miss Georgette Alexandra 
Maguire, Mr. John Edward 
Maréchal, Mr. Pierre 
Marvin, Mr. Daniel Warner 
Marvin, Mrs. Daniel Warner
(nee Mary Graham Farquharson) 

McCaffry, Mr. Thomas Francis 
McCarthy, Mr. Timothy J. 
McGough, Mr. James R. 
Meyer, Mr. Edgar Joseph 
Meyer, Mrs. Edgar Joseph
(nee Leila Saks) 

Millet, Mr. Francis Davis 
Minahan, Dr. William Edward 
Minahan, Mrs. William Edward
(nee Lillian E. Thorpe) 
Minahan, Miss Daisy E. 
Mock, Mr. Philip E. 

Molson, Mr. Harry Markland 
Moore, Mr. Clarence Bloomfield 
and Manservant (Charles H. Harrington)
Natsch, Mr. Charles H. 
Newell, Mr. Arthur Webster 
Newell, Miss Madeleine 
Newell, Miss Marjorie 

Newsom, Miss Helen Monypeny 
Nicholson, Mr. Arthur Ernest
Omont, Mr. A. Ferdinand 
Ostby, Mr. Engelhart Cornelius 
Ostby, Miss Helen Raghnild 
Ovies y Rodriguez, Mr. Servando 
Parr, Mr. William Henry Marsh 
Partner, Mr. Austin 
Payne, Mr. Vivian Arthur Ponsonby 
Pears, Mr. Thomas 
Pears, Mrs. Thomas
(nee Edith Wearne) 

Penasco, Mr. Victor de Satode 
Penasco, Mrs. Victor de Satode
(nee Josefa Perez deSoto) 

and Maid (Miss Fermina Oliva y Ocana) 
Peuchen, Major Arthur Godfrey 
Porter, Mr. Walter Chamberlain 
Potter, Mrs. Thomas, Jr.
(nee Lily Alexenia Wilson) 

Reuchlin, Jonkheer John George 
Rheims, Mr. George Lucien 
Robert, Mrs. Edward Scott
(nee Elisabeth Walton McMillan) 
and Maid (Miss Emilie Kreuchen) 

Roebling, Mr. Washington Augustus II 
Romaine, Mr. Charles Hallis 
Rood, Mr. Hugh R. 
Rosenbaum (Russell), Miss Edith Louise 
Ross, Mr. John Hugo 
Rosenshine, Mr. George 
(booked as Thorne, Mr. G.) 
Rothes, the Countess of
(Noel Lucy Martha-Dyer-Edwards) 
and Maid (Miss Ruberta Maioni) 

Rothschild, Mr. Martin 
Rothschild, Mrs. Martin
(nee Elizabeth L. Barrett) 

Rowe, Mr. Alfred 
Ryerson, Mr. Arthur Larned 
Ryerson, Mrs. Arthur Larned
(nee Emily Maria Borie) 
and Maid (Miss Victorine Chandanson) 

Ryerson, Miss Emily Borie 
Ryerson, Master John (Jack) Borie 
Ryerson, Miss Susette Parker 

Saalfeld, Mr. Adolph 
Salomon, Mr. Abraham L. 
Schabert, Mrs. Paul
(nee Emma Mock) 
Seward, Mr. Frederic Kimber 
Shutes, Miss Elizabeth W. 
Silverthorne, Mr. Spencer Victor 

Silvey, Mr. William Baird 
Silvey, Mrs. William Baird
(nee Alice Munger) 

Simonius-Blumer, Col. Alfons 
Sloper, Mr. William Thomson 

Smart, Mr. John Montgomery 
Smith, Mr. James Clinch 
Smith, Mr. Lucian Philip 
Smith, Mrs. Lucian Philip
(nee Mary Eloise Hughes) 

Smith, Mr. Richard William 
Snyder, Mr. John Pillsbury 
Snyder, Mrs. John Pillsbury
(nee Nelle Stevenson) 
Spedden, Mr. Frederic Oakley 
Spedden, Mrs. Frederic Oakley
(nee Margaretta Corning Stone) 
and Maid (Miss Helen Alice Wilson) 
Spedden, Master Robert Douglas 
and Nurse (Miss Elizabeth M. Burns) 

Spencer, Mr. William Augustus 
Spencer, Mrs. William Augustus
(nee Marie Eugenie) 
and Maid (Miss Elise Lurette) 
Staehlin, Dr. Max 

Stead, Mr. William Thomas 
Stengel, Mr. Charles Emil Henry 
Stengel, Mrs. Charles Emil Henry
(nee Annie May Morris) 
Stephenson, Mrs. Walter Bertram
(nee Martha Eustis) 

Stewart, Mr. Albert A. 
Stone, Mrs. George Nelson
(nee Martha Evelyn) 
and Maid (Miss Amelia Icard) 

Straus, Mr. Isidor 
and Manservant (John Farthing) 
Straus, Mrs. Isidor
(nee Ida Blun) 
and Maid (Miss Ellen Bird) 
Sutton, Mr. Frederick 
Swift, Mrs. Frederick Joel
(nee Margaret Welles Barron) 

Taussig, Mr. Emil 
Taussig, Mrs. Emil
(nee Tillie Mandelbaum) 
Taussig, Miss Ruth 

Taylor, Mr. Elmer Zebley 
Taylor, Mrs. Elmer Zebley 
(nee Juliet Cummins Wright) 

Thayer, Mr. John Borland 
Thayer, Mrs. John Borland
(nee Marian Longstreth Morris) 
and Maid (Miss Margaret Fleming) 
Thayer, Mr. John (Jack) Borland Jr. 

Thorne, Mrs. Gertrude Maybelle 
Tucker, Mr. Gilbert Milligan Jr. 

Uruchurtu, Mr. Manuel E. 
Van Derhoef, Mr. Wyckoff 
von Drachstedt, Baron (Alfred Nourney) 
Walker, Mr. William Anderson 
Warren, Mr. Frank Manley 
Warren, Mrs. Frank Manley
(nee Anna F. Atkinson) 

Weir, Col. John 
White, Mrs. John Stuart
(nee Ella Holmes) 
and Maid (Miss Nellie M. Bessette)
 
and Manservant (Sante Reghini) 
White, Mr. Percival Wayland 
White, Mr. Richard Frasar 
Wick, Col. George Dennick 
Wick, Mrs. George Dennick
(nee Mary Hitchcock) 
Wick, Miss Mary Natalie 

Widener, Mr. George Dunton 
and Manservant (Edward H. Keeping) 
Widener, Mrs. George Dunton
(nee Eleanor Elkins) 
and Maid (Miss Emily Geiger) 

Widener, Mr. Harry Elkins 
Willard, Miss Constance 
Williams, Mr. Charles Duane 
Williams, Mr. Fletcher Lambert 
Williams, Mr. Richard Norris II 
Woolner, Mr. Hugh 

Wright, Mr. George 
Young, Miss Marie Grice

 

Second Class Passengers

Abelson, Mr. Samuel 
Abelson, Mrs. Samuel (Anna)
Aldworth, Mr. Charles Augustus
Andrew, Mr. Edgar Samuel 
Andrew, Mr. Frank 
Angle, Mr. William A. 
Angle, Mrs. William A (Florence Mary).
Ashby, Mr. John 
Bailey, Mr. Percy Andrew
Bainbrigge, Mr. Charles R.
Balls, Mrs. Ada Anna (nee Hall)
Banfield, Mr. Frederick James 
Bateman, Rev. Robert James 
Beane, Mr. Edward
Beane, Mrs. Edward
(nee Ethel Clarke)

Beauchamp, Mr. Henry James
Becker, Mrs. Allen Oliver
(nee Nellie E. Baumgardner)
Becker, Miss Marion Louise
Becker, Master Richard F.
Becker, Miss Ruth Elizabeth
Beesley, Mr. Lawrence

Bentham, Miss Lillian W.
Berriman, Mr. William J.
Botsford, Mr. William Hull
Bowenur, Mr. Solomon
Bracken, Mr. James H. 
Brown, Miss Amelia (Mildred) 
Brown, Mr. Thomas William Solomon 
Brown, Mrs. Thomas William Solomon 
(nee Elizabeth Catherine Ford) 
Brown, Miss Edith Eileen
Bryhl, Miss Dagmar
Bryhl, Mr. Kurt Arnold Gottfried 
Buss, Miss Kate 
Butler, Mr. Reginald Fenton 
Byles, Rev. Thomas Roussel Davids
Bystrom, Miss Karolina
Caldwell, Mr. Albert Francis 
Caldwell, Mrs. Albert Francis
(nee Sylvia Mae Harbaugh) 
Caldwell, Master Alden Gates 
Cameron, Miss Clear Annie 

Campbell, Mr. William
Carbines, Mr. William 
Carter, Rev. Ernest Courtenay
Carter, Mrs. Ernest Courtenay
(nee Lillian Hughes)
Chapman, Mr. Charles H.
Chapman, Mr. John Henry 
Chapman, Mrs. John Henry 
(nee Sarah Elizabeth Lawry)
Christy, Mrs. Alice Frances
Christy, Miss Juli R. 

Clarke, Mr. Charles Valentine
Clarke, Mrs. Charles Valentine
(nee Ada Maria Winfield)

Coleridge, Mr. Reginald Charles
Collander, Mr. Erik
Collett, Mr. Sidney C. Stuart
Collyer, Mr. Harvey
Collyer, Mrs. Harvey
(nee Charlotte Annie Tate)
Collyer, Miss Marjorie Lottie

Cook, Mrs. Arthur H.
(nee Selena Rogers)

Corbett, Mrs. Walter Harris
(nee Irene Colvin) 
Corey, Mrs. Percy C.
(nee Mary Phyllis Elizabeth Miller)
Cotterill, Mr. Harry
Cunningham, Mr. Alfred Fleming
Davies, Mr. Charles Henry 
Davis, Mrs. Agnes Mary (nee Friggens) 
Davis, Master John Morgan 
Davis, Miss Mary 

Deacon, Mr. Percy William 
de Brito, Mr. Jose Joaquim
del Carlo, Mr. Sebastiano
del Carlo, Mrs. Sebastiano
(nee Argene Genovesi)
Denbuoy, Mr. Herbert
Dibden, Mr. William
Doling, Mrs. Ada Julia
Doling, Miss Elsie

Douton, Mr. William James
Drew, Mr. James Vivian 
Drew, Mrs. James Vivian
(nee Lulu Thorne Christian) 
Drew, Master Marshall Brines 
Duran y More, Miss Asuncion
Duran y More, Miss Florentina 

Eitemiller, Mr. George Floyd
Enander, Mr. Ingvar
Fahlstrom, Mr. Arne Jonas
Faunthorpe, Mr. Harry
Fillbrook, Mr. Charles J. 
Fox, Mr. Stanley Hubert
Frost, Mr. Anthony W. 
Funk, Miss Annie Clemmer 
Fynney, Mr. Joseph J. 
Gale, Mr. Harry 
Gale, Mr. Shadrach 
Garside, Miss Ethel
Gaskell, Mr. Alfred 
Gavey, Mr. Lawrence 
Gilbert, Mr. William 
Giles, Mr. Edgar 
Giles, Mr. Frederick Edward
Giles, Mr. Ralph 
Gill, Mr. John William
Gillespie, Mr. William Henry
Givard, Mr. Hans Christensen
Greenberg, Mr. Samuel 
Hale, Mr. Reginald 
Hamalainen, Mrs. William (Anna)
Hamalainen, Master Viljo (William) 

Harbeck, Mr. William H. 
Harper, Rev. John 
Harper, Miss Annie Jessie (Nina)
Harris, Mr. George 

Harris, Mr. Walter 
Hart, Mr. Benjamin 
Hart, Mrs. Benjamin 
(nee Esther Bloomfield) 
Hart, Miss Eva Miriam 

Herman, Mr. Samuel 
Herman, Mrs. Samuel 
(nee Jane Laver) 
Herman, Miss Alice 
Herman, Miss Kate 

Hewlett, Mrs. Mary D. 
Hickman, Mr. Leonard Mark 
Hickman, Mr. Lewis 
Hickman, Mr. Stanley George 
Hiltunen, Miss Marta 
Hocking, Mrs. Elizabeth (nee Needs)
Hocking, Mr. George 
Hocking, Miss Ellen (Nellie) 
Hocking, Mr. Samuel James Metcalfe 
Hodges, Mr. Henry Price 
Hold, Mr. Stephen 
Hold, Mrs. Stephen
(nee Annie Margaret Gregory)

Hood, Mr. Ambrose Jr. 
Hosono, Mr. Masafumi 
Howard, Mr. Benjamin 
Howard, Mrs. Benjamin
(nee Ellen Truelove) 
Hunt, Mr. George Henry 
Ilett, Miss Bertha 
Jacobsohn, Mr. Sydney Samuel 
Jacobsohn, Mrs. Sidney Samuel
(nee Amy Frances Christy) 

Jarvis, Mr. John Denzil 
Jefferys, Mr. Clifford Thomas
Jefferys, Mr. Ernest Wilfred
Jenkin, Mr. Stephen Curnow 
Jerwan, Mrs. Amin S.
(nee Marie Marthe Thuillard)

Kantor, Mr. Sinai 
Kantor, Mrs. Sinai 
(nee Miriam Sternim) 

Karnes, Mrs. J. Frank
(nee Claire Bennett) 
Keane, Mr. Daniel
Keane, Miss Hanora A. (Nora)
Kelly, Mrs. Florence (Fannie) 
Kirkland, Rev. Charles Leonard 
Knight, Mr. Robert
Kvillner, Mr. Johan Henrik Johannesson 
Lahtinen, Rev. William 
Lahtinen, Mrs. William
(nee Anna Sylvan) 

Lamb, Mr. John Joseph 
Lamore, Mrs. Amelia (Milley)
Laroche, Mr. Joseph Philippe Lemercier
Laroche, Mrs. Joseph Philippe Lemercier
(nee Juliet Marie Louise Lafargue) 
Laroche, Miss Louise 
Laroche, Miss Simonne Marie Anne Andree
Lehmann, Miss Bertha 
Leitch, Miss Jessie W. 

Levy, Mr. Rene Jacques 
Leyson, Mr. Robert William Norman
Lingan, Mr. John
Louch, Mr. Charles Alexander 
Louch, Mrs. Charles Alexander (Alice Adelaide)
Mack, Mrs. Mary
Malachard, Mr. Noel
Mallet, Mr. Albert 
Mallet, Mrs. Albert (Antoinette)
Mallet, Master Andre 

Mangiavacchi, Mr. Serafino Emilio 
Mantvilla, Rev. Joseph 
Matthews, Mr. William John 
Maybery, Mr. Frank Hubert
McCrae, Mr. Arthur Gordon 
McCrie, Mr. James Matthew
McKain, Mr. Peter David 
Mellenger, Mrs. Claude L. W.
(nee Elizabeth Anne Maidment) 
Mellenger, Miss Madeleine Violet 
Mellor, Mr. William John

Meyer, Mr. August 
Milling, Mr. Jacob Christian 
Mitchell, Mr. Henry Michael 
Moraweck, Dr. Ernest 
Morley, Mr. Henry Samuel
(booked as Marshall, Mr. Henry)
Mudd, Mr. Thomas Charles
Myles, Mr. Thomas Francis
Nasser (Nasrallah), Mr. Nicholas 
Nasser (Nasrallah), Mrs. Nicholas (Adele)
Navratil, Mr. Michel
(booked as Hoffman, Mr.)
Navratil , Master Edmond Roger
(booked as Hoffman child)
Navratil, Master Michel Marcel
(booked as Hoffman child)

Nesson, Mr. Israel 
Nicholls, Mr. Joseph Charles 
Norman, Mr. Robert Douglas 
Nye, Mrs. Elizabeth Ramell 
Otter, Mr. Richard 
Oxenham, Mr. Percy Thomas 
Padro y Manent, Mr. Julian 
Pain, Dr. Alfred 
Pallas y Castillo, Mr. Emilio 
Parker, Mr. Clifford Richard
Parkes, Mr. Frank
Parrish, Mrs. Lutie (nee Davis) 
Pengelly, Mr. Frederick William
Pernot, Mr. Rene 
Peruschitz, Rev. Joseph M. 
Phillips, Mr. Robert 
Phillips, Miss Alice Caroline 
Phillips, Miss Kate Louise
(booked as Marshall, Mrs. Henry)

Pinsky, Miss Rosa 
Ponesell, Mr. Martin 
Portaluppi, Mr. Emilio 
Pulbaum, Mr. Franz 
Quick, Mrs. Frederick C. 
(nee Jane Richards) 
Quick, Miss Phyllis May 
Quick, Miss Vera Winnifred 

Reeves, Mr. David 
Renouf, Mr. Peter Henry 
Renouf, Mrs. Peter Henry
(nee Lillian Jeffereys) 

Reynaldo, Mrs. Encarnacion
Richard, Mr. Emile 
Richards, Mrs. James Sibley
(nee Emily Hocking)
Richards, Master Sibley George
Richards, Master William Rowe

Ridsdale, Miss Lucy 
Rogers, Mr. Harry 
Rugg, Miss Emily 

Sedgwick, Mr. Charles Frederick Waddington 
Sharp, Mr. Percival James
Shelley, Mrs. William
(nee Imanita Hall) 

Silven, Miss Lyyli 
Sincock, Miss Maude 
Siukonnen, Miss Anna 

Sjostedt, Mr. Ernst Adolf 
Slayter, Miss Hilda Mary 
Slemen, Mr. Richard James 
Smith (Schmidt), Mr. Augustus 
Smith, Miss Marion 
Sobey, Mr. Hayden Samuel James
Stanton, Mr. Samuel Ward 
Stokes, Mr. Philip Joseph 
Swane, Mr. George 
Sweet, Mr. George Frederick 
Toomey, Miss Ellen 
Troupiansky, Mr. Mosen Aaron 
Trout, Mrs. William H. (Jessie L.) 
Troutt, Miss Edwina Celia 

Turpin, Mr. William John 
Turpin, Mrs. William John
(nee Dorothy Ann Wonnacott) 
Veale, Mr. James 
Walcroft, Miss Nellie 
Ware, Mr. John James 
Ware, Mrs. John James 
(nee Florence Louise Long)

Ware, Mr. William Jeffrey 
Watt, Mrs. James 
(nee Bessie Inglis Milne) 
Watt, Miss Bertha 

Webber, Miss Susan 
Weisz, Mr. Leopold 
Weisz, Mrs. Leopold
(nee Mathilde Francoise Pede) 

Wells, Mrs. Arthur H. 
(nee Addie Dart Trevaskis) 
Wells, Miss Joan 
Wells, Master Ralph Lester 

West, Mr. Edwy Arthur 
West, Mrs. Edwy Arthur
(nee Ada Mary Worth) 
West, Miss Barbara J. 
West, Miss Constance Miriam 

Wheadon, Mr. Edward H.
Wheeler, Mr. Edwin (Fred)
Wilhelms, Mr. Charles 
Wilkinson, Mrs. Elizabeth A. 
(booked as Faunthorpe, Mrs. Harry)

Williams, Mr. Charles Eugene 
Wright, Miss Marion 

Yrois, Miss Henriette 

The Titanic's Bandsmen (traveling in Second Class)

Brailey, Mr. Theodore Ronald
Bricoux, Mr. Roger Marie 
Clarke, Mr. John Frederick Preston
Hartley, Mr. Wallace Henry (Bandmaster)
Hume, Mr. John Law (Jock)
Krins, Mr. George Alexander
Taylor, Mr. Percy Cornelius
Woodward, Mr. John Wesley

Third Class Passengers (British embarked at Southampton)

Abbing, Mr. Anthony 
Abbott, Mrs. Stanton 
(nee Rosa) 

Abbott, Mr. Eugene Joseph 
Abbott, Mr. Rossmore Edward 
Adams, Mr. John (in reality, Mr. Richard May) 
Aks, Mrs. Sam 
(nee Leah Rosen) 

Aks, Master Philip (Filly) 
Alexander, Mr. William 
Allen, Mr. William Henry 
Allum, Mr. Owen George 
Badman, Miss Emily Louisa 
Barton, Mr. David John
Beavan, Mr. William Thomas
Bing, Mr. Lee
Bowen, Mr. David John
Braund, Mr. Lewis Richard
Braund, Mr. Owen Harris
Brocklebank, Mr. William Alfred
Cann, Mr. Ernest Charles
Carver, Mr. Albert John
Celotti, Mr. Francesco
Chip, Mr. Chang
Christmann, Mr. Emil
Cohen, Mr. Gershun (Gus)
Cook, Mr. Jacob
Corn, Mr. Harry
Coutts, Mrs. William
(nee Minnie) 
Coutts, Master William Leslie 
Coutts, Master Neville

Coxon, Mr. Daniel
Crease, Mr. Ernest James
Cribb, Mr. John Hatfield
Cribb, Miss Laura Alice
Dahl, Mr. Karl (Charles) Edward
Davies, Mr. Alfred J.
Davies, Mr. Evan
Davies, Mr. John Samuel
Davies, Mr. Joseph
Davison, Mr. Thomas Henry
Davison, Mrs. Thomas Henry
(nee Mary E. Finck)

Dean, Mr. Bertram Frank 
Dean, Mrs. Bertram Frank 
(nee Eva Georgetta Light) 
Dean, Master Bertram Vere 

Dean, Miss Elizabeth Gladys Millvina 
Dennis, Mr. Samuel
Dennis, Mr. William
Dorkings, Mr. Edward Arthur
Dowdell, Miss Elizabeth
Drapkin, Miss Jenie
Duquemin, Mr. Joseph

Elsbury, Mr. William James
Emanuel, Miss Virginia Ethel
Everett, Mr. Thomas James
Foo, Mr. Choong 
Ford, Mr. Arthur 
Ford, Mrs. Edward
(nee Margaret Ann Watson) 
Ford, Miss Doolina Margaret (Daisy) 
Ford, Mr. Ernest Watson
Ford, Mr. William Neal 
Ford, Miss Robina Maggie (Ruby) 
Franklin, Mr. Charles (in reality, Charles Fardon)
Garfirth, Mr. John
Gilinski, Mr. Eliezer (Leslie) 
Goldsmith, Mr. Frank John 
Goldsmith, Mrs. Frank John 
(nee Emily Alice Brown) 
Goldsmith, Master Frank John William 
Goldsmith, Mr. Nathan 
Goodwin, Mr. Charles Frederick 
Goodwin, Mrs. Charles Frederick 
(nee Augusta Tyler) 
Goodwin, Mr. Charles Edward
Goodwin, Miss Jessie Allis 
Goodwin, Master Harold Victor 
Goodwin, Miss Lillian Amy 
Goodwin, Master Sidney Leonard 
Goodwin, Master William Frederick 
Green, Mr. George Henry 
Guest, Mr. Robert 
Harknett, Miss Alice Phoebe 
Harmer, Mr. Abraham (in reality, David Livshin) 
Hee, Mr. Ling 
Howard, Miss May 
Hyman, Mr. Abraham 
Johnson, Mr. Alfred
Johnson, Mr. William Cahoone Jr.
Johnston, Mr. Andrew Emslie 
Johnston, Mrs. Andrew Emslie
(nee Elizabeth 'Lily' Watson) 
Johnston, Miss Catherine Helen (Carrie) 
Johnston, Master William Arthur (Willie) 
Keefe, Mr. Arthur 
Kelly, Mr. James
Lam, Mr. Ali 
Lam, Mr. Len
Lang, Mr. Fang 
Leonard, Mr. Lionel
Lester, Mr. James
Ling, Mr. Lee
Lithman, Mr. Simon
Lobb, Mr. William Arthur
Lobb, Mrs. William Arthur
(nee Cordelia Stanlick)
Lockyer, Mr. Edward Thomas
Lovell, Mr. John Hall
MacKay, Mr. George William
Maisner, Mr. Simon
McNamee, Mr. Neal
McNamee, Mrs. Neal
(nee Eileen O'Leary)
Meanwell, Mrs. Marion (nee Ogden)
Meek, Mrs. Thomas (Annie L.)
Meo, Mr. Alfonso
Miles, Mr. Frank
Moore, Mrs. Bella
Moore, Master Meyer

Moore, Mr. Leonard Charles 
Morley, Mr. William 
Moutal, Mr. Rahamin Haim
Murdlin, Mr. Joseph
Nancarrow, Mr. William Henry
Nosworthy, Mr. Richard Cater 
Patchett, Mr. George
Peacock, Mrs. Benjamin
(nee Edith Treasteall Nile) 
Peacock, Master Alfred Edward
Peacock, Miss Treasteall 
Pearce, Mr. Ernest 
Peduzzi, Mr. Joseph 
Perkin, Mr. John Henry 
Pickard, Mr. Berk (Trembisky) 
Reed, Mr. James George 
Reynolds, Mr. Harold J. 
Risien, Mr. Samuel 
Risien, Mrs. Samuel (Emma)
Robins, Mr. Alexander A. 
Robins, Mrs. Alexander A.
(nee Grace Charity Lawry) 
Rogers, Mr. William John
Roth, Miss Sarah 
Rouse, Mr. Richard Henry 
Rush, Mr. Alfred George John 
Sadowitz, Mr. Harry 
Sage, Mr. John George
Sage, Mrs. John George
(nee Annie Bullen) 
Sage, Miss Ada 
Sage, Miss Constance Gladys 
Sage, Miss Dorothy Edith (Dolly) 
Sage, Mr. Douglas Bullen 
Sage, Mr. Frederick 
Sage, Mr. George John 
Sage, Miss Stella Anna 
Sage, Master Thomas Henry 
Sage, Master William Henry 
Saeter, Mr. Simon Sivertsen 
Saundercock, Mr. William Henry 
Sawyer, Mr. Frederick Charles 
Shellard, Mr. Frederick Blainey 
Shorney, Mr. Charles Joseph
Simmons, Mr. John
Sirota, Mr. Maurice
Slocovski, Mr. Selman Francis
Somerton, Mr. Francis William
Spector, Mr. Woolf
Spinner, Mr. Henry John
Stanley, Miss Amy Elsie 
Stanley, Mr. Edward Roland 
Storey, Mr. Thomas
Sunderland, Mr. Victor Francis 
Sutehall, Mr. Henry Jr. (Harry) 
Theobald, Mr. Thomas Leonard 
Thomson, Mr. Alexander Morrison
Thorneycroft, Mr. Percival 
Thorneycroft, Mrs. Percival
(nee Florence Kate White) 

Toerber, Mr. Ernest William
Tomlin, Mr. Ernest Portage 
Tornquist, Mr. William Henry
Van Billiard, Mr. Austin Blyler 
Van Billiard, Master James William 
Van Billiard, Master Walter John 
Ware, Mr. Frederick
Warren, Mr. Charles William
Webber, Mr. James  
Wilkes, Mrs. Ellen (nee Needs) 
Willey, Mr. Edward
Williams, Mr. Howard Hugh (Harry)
Williams, Mr. Leslie
Windelov, Mr. Einar
Wiseman, Mr. Phillippe 

Third Class Passengers (Non-British embarked at Southampton)

Abelseth, Miss Anna Karen 
Abelseth, Mr. Olaus Jergeson 

Abrahamsson, Mr. August 
Adahl, Mr. Mauritz Nils Martin 
Ahlin, Mrs. Johanna Persdotter 
Aijo-Nirva, Mr. Isak 
Alhomaki, Mr. Ilmari Rudolf 
Ali, Mr. William
Andersen, Mr. Albert Karvin 
Andersson, Mr. Anders Johan 
Andersson, Mrs. Anders Johan
(nee Alfrida K. Brogren) 
Andersson, Miss Ebba Iris 
Andersson, Miss Ellis Anna Maria 
Andersson, Miss Ingeborg Constancia 
Andersson, Miss Sigrid Elizabeth 
Andersson, Master Sigvard Harald Elias 
Andersson, Miss Erna Alexandra 
Andersson, Miss Ida Augusta Margareta 
Andersson, Mr. Johan Samuel 
Andreasson, Mr. Paul Edvin 
Angheloff, Mr. Minko 
Arnold, Mr. Josef 
Arnold, Mrs. Josef
(nee Josephine Frank) 
Aronsson, Mr. Ernst Axel Algot 
Asplund, Mr. Carl Oscar Wilhelm 
Asplund, Mrs. Carl Oscar Wilhelm 
(nee Selma Augusta Johansson) 

Asplund, Master Carl Edgar 
Asplund, Master Clarence Gustaf Hugo 
Asplund, Master Edvin Rojj Felix 
Asplund, Master Filip Oscar 
Asplund, Miss Lillian Gertrud 
Asplund, Mr. John Charles

Assam, Mr. Ali
Augustsson, Mr. Albert
Backstrom, Mr. Karl Alfred
Backstrom, Mrs. Karl Alfred
(nee Maria Mathilde Gustafsson)

Balkic, Mr. Cerin
Bengtsson, Mr. John Viktor
Berglund, Mr. Karl Ivar Sven
Birkeland, Mr. Hans Martin
Bjorklund, Mr. Ernst Herbert
Bostandyeff, Mr. Guentcho
Braf, Miss Elin Ester Maria
Brobeck, Mr. Karl Rudolf
Cacic, Mr. Grego
Cacic, Mr. Luka
Cacic, Mr. Manda
Cacic, Mr. Maria
Calic, Mr. Peter
Carlsson, Mr. Carl Robert
Carlsson, Mr. Julius
Carlsson, Mr. August Sigfrid
Coelho, Mr. Domingos Fernandes
Coleff, Mr. Fotio
Coleff, Mr. Peyo
Cor, Mr. Bartol
Cor, Mr. Ivan
Cor, Mr. Ludovik
Dahl, Mr. Charles Edward
Dahlberg, Miss Gerda Ulrika
Dakic, Mr. Branko
Danbom, Mr. Ernst Gilbert
Danbom, Mrs. Ernst Gilbert
(nee Anna Sigrid Maria Brogren)
Danbom, Master Gilbert Sigvard Emanuel
Danoff, Mr. Yoto
Dantchoff, Mr. Khristo
Delalic, Mr. Regyo
De Messemaeker, Mr. William Joseph
De Messemaeker, Mrs. William Joseph (Anna) 
De Mulder, Mr. Theodore 
De Pelsmaeker, Mr. Alphonse
Dibo, Mr. Elias
Dimic, Mr. Jovan
Dintcheff, Mr. Valtcho
Dyker, Mr. Adolf Fredrik
Dyker, Mrs. Adolf Fredrik
(nee Anna Elizabeth Judith Andersson)

Econovic, Mr. Joso
Edvardsson, Mr. Gustaf Hjalmar
Eklund, Mr. Hans Linus
Ekstrom, Mr. Johan
Finoli, Mr. Luigi
Fischer, Mr. Eberhard Telander 
Gonçalves, Mr. Manuel Estanslas 
Gronnestad, Mr. Daniel Danielsen 
Gustafsson, Mr. Alfred Ossian 
Gustafsson, Mr. Anders Vilhelm 
Gustafsson, Mr. Johan Birger 
Gustafsson, Mr. Karl Gideon 
Haas, Miss Aloisia 
Hagland, Mr. Ingvald Olsen 
Hagland, Mr. Konrad Mathias Reiersen 
Hakkarainen, Mr. Pekka Pietari 
Hakkarainen, Mrs. Pekka Pietari
(nee Elin Dolk) 

Hamalainen, Mrs. William (Anna)
Hamalainen, Master Viljo

Hampe, Mr. Leo Jerome
Hansen, Mr. Henrik Juul
Hansen, Mr. Henry Damsgaard
Hansen, Mr. Peter Claus 
Hansen, Mrs. Peter Claus
(nee Jennie L. Howard) 

Hedman, Mr. Oscar 
Heikkinen, Miss Laina 
Heininen, Miss Wendla Maria 
Hellstrom, Miss Hilda Maria 
Hendekovic, Mr. Ignaz 
Henriksson, Miss Jenny Lovisa 
Hirvonen, Mrs. Alexander (Helga E.) 
Hirvonen, Miss Hildur E. 

Holm, Mr. John Fredrik Alexander 
Holthen, Mr. Johan Martin 
Honkanen, Miss Eluna 
Humblen, Mr. Adolf Mathias Nikolai Olsen 
Ilieff, Mr. Ylio 
Ilmakangas, Miss Ida Livija 
Ilmakangas, Miss Pieta Sofia 
Ivanoff, Mr. Kolio 
Jansson, Mr. Carl Olof 
Jardin, Mr. Jose Netto 
Jensen, Miss Carla Christine 
Jensen, Mr. Hans Pieder 
Jensen, Mr. Niels Peder 
Jensen, Mr. Svend Lauritz 
Johannessen-Bratthammer, Mr. Bernt 
Johanson, Mr. Jakob Alfred 
Johansson, Mr. Erik 
Johansson, Mr. Gustaf Joel 
Johansson, Mr. Karl Johan 
Johansson, Mr. Nils 
Johansson, Mr. Oskar L. 
Johnson, Mrs. Oscar W.
(nee Alice Berg) 

Johnson, Master Harold Theodor 
Johnson, Miss Eleanor Ileen 
Johnson, Mr. Malkolm Joackim 
Jonkoff, Mr. Lazor 
Jonsson, Mr. Carl 
Jonsson, Mr. Nils Hilding 
Jussila, Miss Aina Maria 
Jussila, Mr. Erik 
Jussila, Miss Katriina 
Kallio, Mr. Nikolai Erland 
Kalvig, Mr. Johannes K. Halverson 
Karajic, Mr. Milan 
Karlsson, Mr. Einar Gervasius 
Karlsson, Mr. Julius Konrad Eugen 
Karlsson, Mr. Nils August 
Kekic, Mr. Tido 
Kink, Mr. Anton 
Kink, Mrs. Anton 
(nee Louise Heilmann)
Kink, Miss Louise Gretchen 

Kink, Miss Maria 
Kink, Mr. Vincenz 
Klasen, Mrs. Hulda Kristina 
Klasen, Miss Gertrud Emilia 
Klasen, Mr. Klas Albin 
Kraeff, Mr. Theodor
Laitinen, Miss Kristina Sofia 
Laleff, Mr. Kristo 
Landergren, Miss Aurora Adelia 
Larsson, Mr. August Viktor 
Larsson, Mr. Bengt Edvin 
Larsson-Rondberg, Mr. Edvard 
Lefebre, Mrs. Frank (Frances)
Lefebre, Master Henry 
Lefebre, Miss Ida 
Lefebre, Miss Jeannie 
Lefebre, Miss Mathilde 
Leinonen, Mr. Antti Gustaf 
Lievens, Mr. Rene
Lindahl, Miss Agda V. 
Lindblom, Miss Augusta Charlotta 
Lindell, Mr. Edvard Bengtsson 
Lindell, Mrs. Edvard Bengtsson 
(nee Elin Gerda) 
Lindquist, Mr. Eino William 
Lulich, Mr. Nicola 
Lundahl, Mr. Johan 
Lundin, Miss Olga Elida 
Lundstrom, Mr. Thure Edvin 
Lyntakoff, Mr. Stanko
Madsen, Mr. Frithiof 
Maenpaa, Mr. Matti Alexanteri 
Makinen, Mr. Kalle Edvard
Mampe, Mr. Leon 
Marinko, Mr. Dmitri 
Markim, Mr. Joachim
Markoff, Mr. Marin 
Matinoff, Mr. Nicola
Melkebuk, Mr. Philemon
Midtsjo, Mr. Karl Albert
Mihoff, Mr. Stoytcho 
Mineff, Mr. Ivan 
Minkoff, Mr. Lazar 
Mirko, Mr. Dika 
Mirkoff, Mr. Mito 
Moen, Mr. Sigurd Hansen 
Moss, Mr. Albert Johan 
Myhrman, Mr. Per Fabian Oliver Malkolm
Naidenoff, Mr. Penko
Nankoff, Mr. Mink
Nenkoff, Mr. Christo
Nieminen, Miss Manta Josefina 
Niklasson, Mr. Samuel
Nilsson, Mr. August Ferdinand
Nilsson, Miss Berta Olivia 
Nilsson, Miss Helmina Josefina 
Niskanen, Mr. Johan 
Nysten, Miss Anna 
Nysveen, Mr. Johannes H. 
Odahl, Mr. Nils Martin 
Ohman, Miss Velin 
Olsen, Master Arthur 
Olsen, Mr. Carl 
Olsen, Mr. Henry Margido 
Olsen, Mr. Ole M. 
Olsson, Miss Elida 
Olsson, Mr. Nils Johan 
Olsson, Mr. Oscar Johansson
Olsvigen, Mr. Thor Andersen
Oreskovic, Mr. Jeko 
Oreskovic, Mr. Luka 
Oreskovic, Mr. Maria 
Osen, Mr. Olof Elon 
Osman, Miss Maria 
Panula, Mrs. John (Maria Emilia)
Panula, Mr. Ernesti Arvid 
Panula, Mr. Jaakko Arnold 
Panula, Master Juha Niilo 
Panula, Master William 
Pasic, Mr. Jakob 
Paulsson, Mrs. Nils
(nee Alma Cornelia Berglund) 
Paulsson, Master Gosta Leonard 
Paulsson, Master Paul Folke 
Paulsson, Miss Stina Viola 
Paulsson, Miss Torborg Danira 
Pavlovic, Mr. Stefo 
Pecruic, Mr. Mate 
Pecruic, Mr. Tome 
Pedersen, Mr. Olaf 
Pekoniemi, Mr. Edvard 
Peltomaki, Mr. Nikolai Johannes 
Persson, Mr. Ernst Ulrik 
Petersen, Mr. Marius 
Petranec, Miss Matilda 
Petroff, Mr. Nedeca 
Petroff, Mr. Pentcho 
Pettersson, Miss Ellen Natalia 
Pettersson, Mr. Johan Emil 
Plotcharsky, Mr. Vasil 
Radeff, Mr. Alexander 
Riihiivuori, Miss Sanni 
Rintamaki, Mr. Matti 
Rommetvedt, Mr. Karl Kristian Knut
Rosblom, Mrs. Viktor (Helen Wilhelmina) 
Rosblom, Miss Salli Helena 
Rosblom, Mr. Viktor Rickard 
Salander, Mr. Karl Johan 
Salkjelsvik, Miss Anna Kristine 
Salonen, Mr. Johan Werner 
Sandstrom, Mrs. Hjalmar
(nee Agnes Charlotta Bengtsson) 
Sandstrom, Miss Beatrice Irene 
Sandstrom, Miss Margurite Rut 

Sap, Mr. Jules
Scheerlinckx, Mr. Jean
Sdycoff, Mr. Todor 
Sivic, Mr. Husen 
Sivola, Mr. Antti William 
Sjoblom, Miss Anna Sofia 
Skoog, Mr. William 
Skoog, Mrs. William
(nee Anna Bernhardina Karlsson) 
Skoog, Master Harald 
Skoog, Master Karl 
Skoog, Miss Margrit 
Slabenoff, Mr. Petco 
Smiljanovic, Mr. Mile 
Soholt, Mr. Peter Andreas Lauritz Andersen 
Solvang, Mrs. Lena Jacobsen 
Staneff, Mr. Ivan 
Stoyehoff, Mr. Ilia 
Strandberg, Miss Ida Sofia 
Stranden, Mr. Juho 
Strilic, Mr. Ivan 
Strom, Mrs. Wilhelm
(nee Elna Matilda Persson) 
Strom, Miss Selma Matilda 
Sundman, Mr. Johan Julian 
Svensson, Mr. Johan 
Svensson, Mr. Johan Cervin 
Svensson, Mr. Olof 
Tenglin, Mr. Gunnar Isidor 
Tikkanen, Mr. Juho 
Todoroff, Mr. Lalio 
Turcin, Mr. Stefan 
Turja, Miss Anna Sofia 
Turkula, Mrs. Hedvig 
Uzelas, Mr. Joso 
Vandercruyssen, Mr. Victor
Vanderplancke, Miss Augusta 
Vanderplancke, Mr. Jules 
Vanderplancke, Mrs. Jules
(nee Emilie Vandemoortele) 
Vanderplancke, Mr. Leo 
Van den Steen, Mr. Leo Peter 
Van de Velde, Mr. Joannes Joseph 
Van de Walle, Mr. Nestor
Van Impe, Mr. Jean Baptiste 
Van Impe, Mrs. Jean Baptiste
(nee Rosalie Govaerts) 
Van Impe, Mr. Catherine
Van Melkebeke, Mr. Philemon 
Vendel, Mr. Olof Edvin 
Vereruysse, Mr. Victor 
Vestrom, Miss Hulda Amanda Adolfina 
Vonk, Mr. Jenko
Waelens, Mr. Achille 
Wennerstrom, Mr. August Edvard
Widegren, Mr. Charles Peter
Wiklund, Mr. Jacob Alfred 
Wiklund, Mr. Karl Johan 
Wirz, Mr. Albert 
Wittenrongel, Mr. Camille 
Zimmerman, Mr. Leo 

Third Class Passengers (Embarked at Cherbourg)

Abraham, Mrs. Joseph
(nee Mary Sophie Easu) 

Assaf, Mr. Gerios 
Assaf, Mrs. Mariana 
Attalah, Miss Malaka
Attalah (Kalil), Mr. Solomon
Baccos, Mr. Rafoul 
Baclini, Mrs. Solomon
(nee Latifa Qurban)
Baclini, Miss Eugenie
Baclini, Miss Helene
Baclini, Miss Maria

Badt, Mr. Mohamed
Banoura, Miss Ayout
Barbara, Mrs. Catherine
Barbara, Miss Saude
Betros, Mr. Tannous
Boulos, Mr. Hanna
Boulos, Mrs. Joseph (Sultana)
Boulos, Master Akar
Boulos, Miss Laura
Brahim, Mr. Youssef
Caram (Kareem), Mr. Joseph
Caram (Kareem), Mrs. Joseph 
Cassem, Mr. Nassef Belmenly
Chehab, Mr. Emir Farres
Chronopoulos, Mr. Apostolos
Chronopoulos, Mr. Demetrios
Daher, Mr. Tannous
Drazonovic, Mr. Josef
Elias, Mr. Elias
Elias, Mr. John
Elias, Mr. Joseph
Georges, Mrs. Shanini (Jenny) 
Hassan, Mr. M. Houssein 
Karun, Mr. Franz
Karun, Miss Anna 

Kassem, Mr. Fared
Khalil, Mr. Betros
Khalil, Mrs. Betros (Zahie)
Khalil, Mr. Saad
Kiamie, Miss Adele Najib
Krekorian, Mr. Neshan
Lahowd, Mr. Sarkis
Leeni, Mr. Fahim
Lemberopolous, Mr. Peter L.
Mamee, Mr. Hanna
Mansour, Mr. Hanna
Mardirosian, Mr. Sarkis
Masselmany, Mrs. Fatima 
Moubarek, Mrs. George
(nee Amenia Alexander)
Moubarek, Master George
Moubarek, Master William George
Moubarek (Borak), Mr. Hanna (John)

Moussa, Mrs. Mantoura Baloics
Moutal, Mr. Rahamin
Naked (Nackid), Mr. Said
Naked (Nackid), Mrs Said
(nee Mary Mowad)
Naked (Nackid), Miss Mary 

Nahil, Mr. Toufik
Nasr, Mr. Mustafa
Nasr, Mr. Saad Jean
Nicola (Yarred), Master Elias
Nicola (Yarred), Miss Jamila

Novel, Mr. Mansour
Paulner, Mr. Uscher 
Peter (Joseph), Mrs. Catherine
Peter (Joseph), Miss Mary
Peter (Joseph), Master Michael 

Raibid, Mr. Razi
Saad, Mr. Amin
Samaan, Mr. Elias
Samaan, Mr. Hanna
Samaan, Mr. Youssef
Seman, Master Betros
Shedid, Mr. Daher
Sirayanian, Mr. Arsun
Stankovic, Mr. Johan
Tannous, Mr. Thomas
Thomas, Mrs. Alexander (Thelma)
Thomas, Master Assed Alexander

Thomas, Mr. Charles
Thomas, Mr. John
Thomas, Mr. John Jr.
Torfa, Mr. Assad
Touma (Thomas), Mrs. Darwin
(nee Anna Razi)
Touma (Thomas), Master George
Touma (Thomas), Miss Hanna

Vartanian, Mr. David
Vassilios, Mr. Catevelas
Wazli, Mr. Youssef
Willer, Mr. Aaron
Yalsevac, Mr. Ivan
Yasbeck, Mr. Antoni
Yasbeck, Mrs. Antoni (Celiney Alexander)

Youssef, Mr. Gerios
Zabour, Miss Hileni
Zabour, Miss Tamini
Zakarian, Mr. Artun
Zakarian, Mr. Maprieder

Third Class Passengers (Embarked at Queenstown)

Barry, Miss Julia
Bradley, Miss Bridget Delia
Buckley, Mr. Daniel 
Buckley, Miss Katherine 
Burke, Mr. Jeremiah
Burns, Miss Mary Delia
Canavan, Miss Mary
Canavan, Mr. Patrick
Carr, Miss Helen 
Carr, Miss Jeannie
Colbert, Mr. Patrick
Conlin, Mr. Thomas Henry
Connaghton, Mr. Michael
Connolly, Miss Kate
Connolly, Miss Kate
Connors, Mr. Patrick
Daly, Mr. Eugene
Daly, Miss Marcella
Devaney, Miss Margaret 
Dewan, Mr. Frank
Dooley, Mr. Patrick
Doyle, Miss Elizabeth 
Driscoll, Miss Bridget 
Farrell, Mr. James
Flynn, Mr. James
Flynn, Mr. John
Foley, Mr. Joseph
Foley, Mr. William
Fox, Mr. Patrick 
Gallagher, Mr. Martin 
Gilnagh, Miss Katie 
Glynn, Miss Mary Agatha 
Hagardon, Miss Kate 
Hart, Mr. Henry 
Healy, Miss Nora 
Hegarty, Miss Nora 
Hemming, Miss Nora 
Henery, Miss Delia 
Horgan, Mr. John 
Jermyn, Miss Annie 
Keane, Mr. Andrew
Kelly, Miss Annie Kate
Kelly, Mr. James
Kelly, Miss Mary
Kennedy, Mr. John
Kiernan, Mr. John
Kiernan, Mr. Philip
Kilgannon, Mr. Thomas 
Lane, Mr. Patrick
Lemon, Mr. Denis
Lemon, Mrs. Denis (Mary)
Linehan, Mr. Michael
Madigan, Miss Margaret
Mahon, Miss Delia
Mangan, Miss Mary
Mannion, Miss Margaret
McCarthy, Miss Katie 
McCormack, Mr. Thomas J. 
McCoy, Miss Agnes
McCoy, Miss Alice
McCoy, Mr. Bernard

McDermott, Miss Bridget Delia 
McElroy, Mr. Michael
McGovern, Mrs. Hugh (Mary)
McGowan, Miss Annie
McGowan, Miss Katherine
McMahon, Mr. Martin
Mechan, Mr. John
Mocklare, Miss Helen Mary
Moran, Miss Bertha
Moran, Mr. Daniel J.
Moran, Mr. James
Morrow, Mr. Thomas Rowan
Mullins, Miss Katie 
Mulvihill, Miss Bertha E. 
Murphy, Miss Katherine 
Murphy, Miss Margaret 
Murphy, Miss Norah 

Naughton, Miss Hannah 
Nemaugh, Mr. Robert 
O'Brien, Mr. Denis 
O'Brien, Mr. Thomas 
O'Brien, Mrs. Thomas
(nee Hannah Godfrey) 

O'Con

 

Képgaléria

R.M.S. Titanic.Képek a hajóról

Dátum: 2012.06.11
Fénykép: 3
Mappák: 1